Jeżeli zdecydujemy się na zastosowanie kafli z trzonem klejonym, znacznie ułatwimy sobie pracę. Szkoda jednak, że kafle tego typu spotykane są na rynku znacznie rzadziej niż kafle z żebrem. Trzon klejony ma tę zaletę, że ścianę kaflową możemy ustawić tak jak mur. Nie musimy przy tym spinać kafli klamrami. Pracę możemy sobie znacznie uprościć przez wstępne przygotowanie płaszczyzn z kafli. W tym celu potrzebujemy gładkiej i czystej powierzchni, którą przykrywamy papą lub tkaniną. Musimy zwrócić przy tym uwagę, aby nie leżały na niej ziarna piasku. Pod papą lub tkaniną nie może znajdować się żaden przedmiot, który mógłby spowodować jej przebicie. Teraz kładziemy kafle stroną czołową do dołu.
Musimy zrobić to dokładnie w takiej kolejności, jaka wynika z ustawienia kafli ze względu na przebieg kolorów.
Za pomocą kątownika i poziomnicy dokładnie wyrównujemy położenie kafli. Zwracamy przy tym uwagę na równe wielkości szczelin pomiędzy nimi. Szczeliny te wypełniamy zaprawą przywierającą, uważając aby nie przesuwać kafli.
Po związaniu się zaprawy możemy swobodnie wypełnić wgłębienia na tylnych stronach kafli. Gdy wykonana wstępnie ściana jest sucha, możemy ją ustawić.
Po przygotowaniu w ten sposób wszystkich ścian kaflowych, sklejamy je ze sobą za pomocą zaprawy przywierającej. Pokrywę pieca wykonujemy zgodnie z wcześniejszym opisem.