Artykuły

ABIOS powalczy o biogazownie ze SpeedUp Group

W odpowiedzi na nadchodzące zmiany przepisów dotyczących utylizacji odpadów rolniczych oraz odchodów zwierzęcych powstała firma ABIOS Sp. z o.o. Oferuje rozwiązania zarówno dla gospodarstw jak i dla przetwórców. Celem firmy jest dostarczenie i uruchomienie instalacji oraz ciągły kontakt z klientem i nadzór nad wykonaną instalacją. Usługa ma stanowić alternatywę dla innych podmiotów, które dostarczają instalację, nie pełniąc kontroli nad złożonym procesem biochemicznym jakim jest prowadzenie biogazowni.

 

Jedną z najczęściej wybieranych usług w branży energetyki odnawialnej w kontekście inwestycji w biogazownie  jest analiza lokalizacji pod  inwestycję. Jest to kluczowe zadanie poprzedzające budowę biogazowni, badania substratów pod kątem wydajności i przydatności biogazowej. Dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszego w Polsce laboratorium specjaliści z Abios przeprowadzają szczegółowe analizy każdego przekazanego substratu, wykonują projekt budowlany i technologiczny. W przedsięwzięciu biorą udział osoby, które od lat są zatrudnione jako doświadczeni architekci i konstruktorzy instalacji OZE. Na swoim koncie posiadają projekty pierwszych instalacji w kraju.

Przepisy dotyczące utylizacji odpadów rolniczych oraz odchodów zwierzęcych są coraz bardziej restrykcyjne z punktu widzenia składowania oraz nawożenia upraw. W skład spółki wchodzą naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz przedsiębiorcy pełniący rolę funduszu inwestycyjnego o nazwie SpeedUp Group: Rene Xavier Gerard oraz Marcin Paprocki, od lat związani z branżą. Uczelnia dzięki najbliższym kontaktom z rolnictwem jest w stanie przedstawić optymalne rozwiązanie dla grupy docelowej.

W inwestycji w instalacje biogazowe ważnym elementem jest również uzyskanie niezbędnych pozwoleń – każdy projekt wymaga indywidualnego przygotowania prawnego. Firma Abios oferuje budowę systemów „pod klucz” – jej celem jest dostarczenie i uruchomienie instalacji oraz ciągły kontakt z klientem i nadzór nad nią w trakcie użytkowania. Jest to usługa alternatywa dla firm działających obecnie na rynku, które dostarczają produkt, nie pełniąc kontroli nad złożonym procesem biochemicznym jakim jest prowadzenie biogazowni.

Firma świadczy też serwis po sprzedaży – ciągła kontrola to również sprawdzanie parametrów poszczególnych podzespołów instalacji. Ich pewna praca zapewnia sprawne i produktywne funkcjonowanie. Polskie rozwiązanie oparte na doświadczeniu najwybitniejszych specjalistów stanowi poważną alternatywę dla cały czas niedostosowanej do obecnego rynku technologii niemieckiej.